Tableo.eu

 

Flipcharty to mobilne tablice suchościeralne, które dodatkowo posiadają możliwość zamocowania papierowych bloków do flipchartów. Tworzenie notatek na suchościeralno-magnetycznej powierzchni flipchartów lub na papierowych blokach do flipchartów daje mnóstwo możliwości kreatywnego zastosowania. Flipcharty sprawdzają się do nauki, prowadzenia zajęć oraz szkoleń i prezentacji biznesowych jako nowoczesne narzędzie dydaktyczne. Mobilne tablice typu flipchart posiadają możliwość regulacji wysokości, co jest bardzo wygodne i pozwala na dostosowanie wysokości tablicy do wzrostu osoby prezentującej. Zapraszamy do przejrzenia oferty!

// Subkategorie //

Flipchart jako doskonała alternatywa dla tablic mocowanych na ścianie

Nie wszystkie pomieszczenia umożliwiają zamocowanie tablic na ścianie z różnych względów. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem będą tablice mobilne flipchart. Ich lekka konstrukcja umożliwia łatwe przenoszenie tablicy z miejsca na miejsce, dzięki czemu mogą być stosowane w różnych pomieszczeniach. To może mieć znaczenie w ośrodkach dydaktycznych, szkołach, czy biurach podczas szkoleń i prezentacji. Nie będzie potrzeby zmiany sali, mobilny flipchart bez problemu przeniesie i rozstawi samodzielnie jedna osoba. 

Flipchart — tablice mobilne wysokiej jakości

Powierzchnia flipchartów wykonana jest z wysokiej jakości suchościeralno-magnetycznej powierzchni lakierowanej na biało. Można po niej pisać markerami suchościeralnymi oraz używać specjalnych magnesów do tablic magnetycznych. Tablica flipchart jest przymocowana do lekkiej, ale wytrzymałej konstrukcji (zazwyczaj aluminiowej) o regulowanej wysokości do maksymalnie 220 cm. Niektóre modele flipchartów posiadają możliwość rozłożenia bocznych ramion, by jeszcze zwiększyć powierzchnię prezentacyjną oraz umożliwić zastosowanie różnej wielkości bloków do flipchartów. Bloki z papierem do flipchartów są przymocowane za pomocą specjalnych haków. 

Jaki flipchart wybrać — na trójnogu czy na kółkach?

Mobilne tablice flipchart są dostępne w dwóch wersjach — na ruchomych kółkach lub na stojącym trójnogu. W dużej mierze właśnie dzięki swojej mobilności są tak wygodną alternatywą dla tablic mocowanych do ściany. Flipchartów nie trzeba montować, wystarczy rozłożyć i zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria i od razu możemy rozpocząć pracę z flipchartem. Wystarczy zaopatrzyć się w akcesoria do tablic oraz zakupić bloki do flipchartów jeśli chcemy z nich dodatkowo korzystać. Oba rodzaje tablic posiadają regulowaną wysokość. 

  • Flipchart na trójnogu — Trójnóg stanowi stabilną podstawę dla tablicy. Chyba najistotniejsze w wyborze flipchartów na trójnogu jest to, że podstawa może zajmować mniej miejsca po złożeniu, niż opcja na kółkach. Jednak wiąże się to z koniecznością przenoszenia tablicy ręcznie. W zależności od miejsca przeznaczenia może to być wada lub zaletą naszej tablicy.
  • Flipchart na kółkach — Jeśli zamierzmy korzystać z flipchartu w jednym miejscu, w bierze lub szkole mamy gładkie powierzchnie podłogowe, po których flipchart będzie łatwo przesuwał się na kółkach, to będzie zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie. Wystarczy jeden ruch, by zmienić położenie tablicy tak, by była dobrze widoczna dla wszystkich obecnych osób. 

Flipcharty jako tablice do szkoleń, wykładów i prezentacji

Flipcharty są bardzo chętnie wybierane do biur i ośrodków szkoleniowych jako tablice do prowadzenia różnego rodzaju zajęć dydaktycznych, prezentacji, czy prowadzenia firmowej ‘’burzy mózgów’’ na zebraniach. Zarówno flipcharty na trójnogu jak i te na kółkach doskonale się w tej roli sprawdzają. Flipcharty nie dość, że są mobilne, to jeszcze stwarzają możliwość pisania na papierze (blokach do flipchartów) lub po suchościeralnej powierzchni. Dodatkowo mamy jeszcze możliwość umocowania map lub wykresów za pomocą magnesów, lub przy wykorzystaniu haków. Niektóre flipcharty przy dolnej krawędzi tablicy posiadają zintegrowaną z tablicą półeczkę, na której można umieścić akcesoria takie jak markery, magnesy do tablic, czy specjalne gąbki suchościeralne. Specjalnie zaprojektowane zaczepy pozwalają na wpinanie bloków papierowych, co dodatkowo zwiększa funkcjonalność flipchartu. Dodatkowe metalowe ramiona u góry niektórych flipchartów zwiększają powierzchnię prezentacyjną. Więcej o wykorzystaniu flipchartów do szkoleń przeczytasz na naszym blogu tutaj.

powered by: Powered by Mamezi Studio
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium