Tableo.eu

 

Każdy z nas pamięta szkolne czasy, kiedy to podstawą prowadzenia lekcji były kredowe tablice szkolne. To przez nie przewijały się wszystkie tematy lekcji wraz z całą potrzebną nam wtedy wiedzą. Do dnia dzisiejszego wiele się nie zmieniło, oprócz tego, że tablice szkolne występują także w wersji białej do użycia ze specjalnymi markerami. Nieważne jednak, którą wybierzemy, obie będą tak samo dobrze spełniać swoją podstawową funkcję w szkole i nie tylko!

// Subkategorie //

Tablice szkolne na kółkach? Czemu nie!

Zwykle myśląc o tablicy szkolnej mamy na myśli taką w formie tryptyku, dumnie spoczywającą na największej ścianie sali lekcyjnej. Ten obraz może być mylny, ponieważ nie każda sala jest na tyle duża, by decydować się na taką tablicę, a w innych może po prostu wystarczyć zwykła tablica w ramie. Ciekawym rozwiązaniem są przenośne tablice szkolne na kółkach, które oprócz mobilności oferują dwie powierzchnie, po których możemy prowadzić niezależne notatki. Możliwość szybkiego transportu sprawia, że warto mieć takie tablice szkolne w zanadrzu w razie konieczności stworzenia tymczasowego miejsca na poprowadzenie zajęć.

Tablice szkolne w linie i w kratkę

Choć raczej przyjęło się, że tablice szkolne są gładkie, to nic nie stoi na przeszkodzie, by zakupić takową w linie lub w kratkę. W końcu zeszyty uczniów są prowadzone również wg jednego z tych dwóch wzorów. Tablica szkolna w kratkę to świetny sposób na równe i czytelne ułożenie matematycznych zagadnień, dzięki czemu prowadzenie lekcji stanie się samą przyjemnością. Z kolei tablica szkolna w linie pomoże w utrzymaniu poziomu przy notowaniu na tak dużej powierzchni podczas lekcji języka polskiego, angielskiego, czy też historii. Dodatkowo tablice szkolne w linie lub w kratkę docenią uczniowie, którzy raczej nie przywykli do pisania tak dużą czcionką.

Tablice szkolne białe czy kredowe?

Obecnie przy zakupie tablicy szkolnej pojawia się bardzo istotne pytanie o to, jaką wybrać. Kiedyś tablice szkolne kredowe były jedynymi dostępnymi na rynku, jednak dziś mamy inne możliwości. Chodzi tu oczywiście o białe tablice szkolne suchościeralne, które stanowią ciekawą alternatywę dla tablic kredowych. Po pierwsze, w ich przypadku nie występuje problem pylącej się kredy, a ta zarówno przy zmywaniu jak i przy samym pisaniu potrafi dać się we znaki alergikom. Po drugie, samo mycie jest przyjemniejsze, ponieważ nie mamy kontaktu z wodą, która w przypadku tablic kredowych musi być często wymieniana. Do tego dostajemy szeroki wybór kolorowych pisaków, które występują zarówno z grubszymi jak i cieńszymi końcówkami. Do pisania po białej tablicy szkolnej należy się jednak przyzwyczaić i trzeba mieć to na uwadze przy zakupie. 

powered by: Powered by Mamezi Studio
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium